Emilewicz: polskie kopalnie będą inteligentne, albo nie będzie ich wcale

Piątek, 01 Grudnia 2017, 9:13

Podczas wczorajszej konferencji, na której FAMUR podpisał z Polskim Funduszem Rozwoju umowę o wspólnej inwestycji w spółkę Mining Equipment Finance Sp. z o.o., wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz wypowiedziała się na temat innowacji w górnictwie. Według niej, polski sektor wydobywczy musi podjąć wysiłki, by stać się integralną częścią Przemysłu 4.0.

"Kiedy mówimy o samej transakcji, która dziś jest zawierana, to powiem o tym, jaki rodzaj usług chcielibyśmy promować poprzez wszystkie instytucje. Chcielibyśmy promować usługę <<kopalnia pod klucz>>" - powiedziała Emilewicz.

"To jest kompleksowe wyzwanie, chodzi m.in. o zdolność szybkiego oszacowania, gdzie jest złoże i ile będzie kosztowało dostanie się do niego" - dodała.

Zdaniem wiceminister, wieszczenie końca przemysłu wydobywczego było przedwczesne, a kopalnie mogą z powodzeniem odnaleźć się w Przemyśle 4.0, pod warunkiem, że będą innowacyjne. "Taki przemysł, albo będzie inteligentny albo nie będzie go wcale. Kopalnia 4.0 jest kopalnią bezpieczną, kopalnią efektywną, kopalnią, która zwiększa produktywność" - podsumowała Emilewicz.

Zobacz także: Famur rozpoczął współpracę z Polskim Funduszem Rozwoju

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz