Kampania antysmogowa: Marian Dziędziel z siekierą w ręku uczy, czym palić w piecu

Czwartek, 23 Listopada 2017, 11:07

Ruszyła kolejna odsłona kampanii antysmogowej inicjatywy "Gmina z dobrą energią”. Jej motorem napędowym jest spot promocyjny, w którym wystąpił znany aktor Marian Dziędziel. Przesłanie krótkiego filmiku jest jedno: spalanie śmieci w przydomowych piecach oznacza trucie siebie i sąsiadów.

Jak podają organizatorzy kampanii na swojej stronie internetowej, kolejny sezon grzewczy to, niestety, również powrót problemu smogowego w gminach. Z tego też względu, ruszyła kolejna odsłona kampanii ”Nie truj sąsiada”, która ma na celu edukację w kwestii skutków wykorzystywania śmieci do opalania mieszkań. Wczoraj zaprezentowany został najnowszy spot promujący akcję.
Poprzednie spoty, w których wystąpili Franciszek Pieczka oraz Remigiusz Wierzgoń – ReZi, zanotowały tysiące odsłon i odbiły się szerokim echem w całym kraju.


Na stronie kampanii znajdują się też wywieszki informacyjne, które można wręczyć lub przywiesić na płocie czy klamce sąsiada używającego niebezpiecznych materiałów do ogrzewania swego domu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

MacGawer Poniedziałek, 27 Listopada 2017, 19:26
Płyta wiórowa i kominek? Kto robi tak jak na tym filmiku w rok-dwa zniszczy go sobie i tyle. A jak do tego dołoży plastiki, zwłaszcza PVC to nawet tyle nie musi czekać bo zezłomuje go w kilka miesiecy. Coś tu za dużo taniej propagandy, a za mało faktów. Np. te 45 tys zgonów spowodowanych smogiem nijak mi nie pasuje do danych nt. śmiertelności. Rocznie umiera ok. 380 tys Polaków z czego prawie połowa na choroby związane z układem krążenia. Wpływ smogu na nie jest bardzo, ale to bardzo naciągany bo to typowa choroba cywilizacyjna: im bogatsze społeczeństwa tym gorzej. Około 1/4 Polaków umiera na raka i wśród mężczyzn dominuje rak płuc. Jak ktoś krzyknie BINGO niech mi wytłumaczy dlaczego u kobiet nie jest najważniejszą przyczyną śmierci? Czy kobiety wdychają mniej smogu? A może po prostu mniej palą i dlatego umierają głównie na raka piersi.

Dlaczego znani aktorzy nie uczą prawidłowego palenia węglem? Przeciez tylko zmiana metody palenia pozwoli na ograniczenie emisji z kominów o ponad 90% o zmniejszeniu zużycia nawet o 20% nie wspominając. Odpowiednie dane można znaleźć np. w broszurach przygotowanych przez min. środowiska, ale kto je czyta? Zamiast konkretnych działań demagogia aż zęby bolą.
rob ercik Piątek, 24 Listopada 2017, 6:25
Wydajemy miliardy na amerykańskie rakiety, stać nas. Na obniżenie podatków na nośniki energi już nie...