Kreml polecił wdrożyć branży energetycznej propagandę sukcesu

Piątek, 17 Listopada 2017, 12:14

Rosyjskie władze postanowiły zwiększyć ilość pozytywnych informacji przeznaczonych dla obywateli kraju w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckim zaplanowanymi na marzec przyszłego roku. Głównym frontem „propagandy sukcesu” będzie rosyjska branża energetyczna.

Jak informuje agencja Reutersa Ministerstwo Energii Federacji Rosyjskiej przesłało do 45 spółek działających w branży gazowonaftowej wytyczne dotyczące wsparcia władz Kremla w okresie zbliżających się wyborów prezydenckich.

W liście, adresowanym do najwazniejszych koncernów energetycznych – m.in., Gazprom, Rosnieft, Nowatek i Łukoil, zwraca się uwagę na konieczność przekazywania informacji podkreślających „sukcesy i osiągnięcia” firm, w tym udziału państwa „w przezwyciężania kryzysu, odrodzenia przemysłu i tworzeniu nowych miejsc pracy”. Władze instruują spółki, by wiadomości były przekazywane każdego tygodnia, „ w poniedziałek, najpóźniej we wtorek”.

Według informacji uzyskanych przez Reutersa za inicjatywą przesłania listu stoi Siergiej Kirilenko, zastępca szefa administracji Prezydenta Władimira Putina. Do tych doniesień nie chciała odnieść się żadna z wspomnianych spółek ani kierownictwo resortu energii. Komentarza odmówił także rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Zobacz także: PGNiG, NCBR i Gaz-System zainaugurowały program INGA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

tak tylko... Piątek, 17 Listopada 2017, 13:14
W Rosji sukces goni sukces, a bolesna i wstydliwa dla Rosji prawda jest taka, że tak wyszydzana w Rosji Polska osiąga średnio trzykrotnie większy wzrost PKB. Nawet w liczbach bezwzględnych mamy większy wzrost niż niż ten kraj dobrobytu mlekiem i miodem płynący. Gwarantem blokady jakichkolwiek reform, a co za tym idzie rozwoju Rosji jest zachowanie władzy przez KGB- owskich oligarchów. Konserwowanie kleptokracji w Rosji spowoduje, że za kilkadziesiąt lat PKB Polski będzie porównywalny z rosyjskim, a wtedy to nam będziecie mogli...
LNG second (d. Nabucco First) Piątek, 17 Listopada 2017, 16:26
Rosja nie wytrzyma w dzisiejszym kształcie organizacyjnym kilkudziesięciu lat. Wątpię czy wytrzyma bez przesilenia lat 20.
Rob ercik Sobota, 18 Listopada 2017, 2:15
Polska już upadła... 2miliony ukraincow na miejsce 5 milionów Polskich emigrantów zarobkowych... ogromnie zadłużenie, i brak wizji rozwoju. Tylko w statystykach jesteśmy dobrzy
mc Sobota, 18 Listopada 2017, 20:35
Na 20 mln mieszkańców Moskwy (oficjalnie jest ich 12 mln), szacuje się (oficjalne dane są utajnione) że w Moskwie mieszka 2-3 mln muzułmanów.
Odsetek muzułmanów w Rosji (różne dane od 8 do 12 %) jest znacznie wyższy niż we Francji (7%).