Wiceminister Dardziński: już za rok polska technologia dla autobusu elektrycznego [SKANER]

Piątek, 17 Listopada 2017, 9:47
Piotr Maciążek

Gościem specjalnego wydania programu Skaner Energetyka24, nadawanego prosto z Kongresu 590, był dr Piotr Dardziński, wiceminister z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opowiedział on o szansach, jakie stoją przed rozwojem polskich technologii transportu niskoemisyjnego.

"Jeśli mamy dwadzieścia cztery miasta w samej aglomeracji śląskiej, które chcą zamówić autobusy, które będą niskoemisyjne- być może będą to elektryczne samochody, być może to będą autobusy wodorowe,a może jeszcze jakieś inne, ale one chcą kupić te autobusy- to znaczy, że my możemy mieć potencjalnego beneficjenta, potencjalnego zainteresowanego klienta, który chce zapłacić za produkt, który jest produktem innowacyjnym, który jest produktem rozwijającym polskie technologie, który jest produktem umożliwiającym zbudowanie polskiego przemysłu" - powiedział.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

men Piątek, 17 Listopada 2017, 12:08
Tak na gorąco, Polską, acz prywatną firmę która wyprodukowała kryształy GaN (aczkolwiek w warunkach laboratoryjnych), spuszczono do kanału (zbankrutowała) ponieważ zbrakło ok 200mln na dopracowanie "przemysłowego" ich wytwarzania - wg info zabiegali nawet o wsparcie Pana Morawieckiego - miłośnika innowacji wszelakich - bez skutku, obecnie trwa końcowy etap"wygaszania" Polskiego grafenu, poprzez brak wsparcia finansowego ( może dla rządzących jest za mało innowacyjny). Ostatnio stojąc na przejeżdzie kolejowym obserwowałem "długaśne wahadło" z węglem - kierunek - z portów Trójmiasta na południe ( na you tube aż się roi od wypowiedzi różnistych geologów i nie tylko - co to za cuda mamy w Polskiej ziemi). Powyższe to fakty - na przywołanej konferencji - bełkoty co to nie będzie...kiedyś...gdzieś ...................PR,PR,PR - i tyle w temacie, niestety.
Willgraf Piątek, 17 Listopada 2017, 10:40
Dobrze , ze nie traktora jakis postęp przez te75 lat, a tak na poważnie czy oni nie mogą wytrzymać bez konferencji i bunczucznych zapowiedzi co to za rok lub kilka miesięcy lub do marca będą niby mieli
PP Piątek, 17 Listopada 2017, 13:46
Może bardziej konkretnie. Oni to znaczy kto? Bo tak jakoś bezosobowo krytykujesz.
Victor Piątek, 17 Listopada 2017, 18:19
Np. Minister MON. Tylko obietnice, zero konkretów. Wymieniać Ci drony, śmigłowce do końca ub.r., śmigłowce z Ukrainą, moderkę, Kruka, Orkę, można tak długo. A tymczasem spalił się nasz ostatni okręt podwodny Orzeł i cisza.
aaaa Piątek, 17 Listopada 2017, 10:29
Niech wezmą ekypę co robi Gawrona. Chłopaki bardzo szanują swoją pracę