Saudyjczycy pomogą Rosjanom w ekspansji na rynek LNG

Wtorek, 14 Listopada 2017, 12:39

Rosja i Arabia Saudyjska zamierzają nawiązać współpracę w ramach projektów dotyczących produkcji skroplonego gazu ziemnego - taka decyzja zapadła podczas posiedzenia komisji międzyrządowej, w której zasiadają przedstawiciele obydwu krajów.

Posiedzenie komisji odbyło się na początku listopada br. W porządku obrad znalazła się m.in. kwestia udziału państwowego Saudi Aramco w projekcie Arctic LNG 2, realizowanym przez Novatek.

Jest to druga inwestycja rosyjskiej firmy związana z rynkiem LNG. Instalacja ma powstać na Półwyspie Gydańskim i osiągnąć wydajność na poziomie 18 mln ton LNG rocznie. Planowana data uruchomienia to lata 2022 - 2025.

Saudi Aramco zbada możliwe obszary współpracy w ramach tego przedsięwzięcia.

Zobacz także: Woźniak: Nie mamy powodów, aby wątpić w Baltic Pipe

Zobacz także: Rosjanie nie zamierzają zwracać turbin dostarczonych nielegalnie na Krym

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Trak Środa, 15 Listopada 2017, 8:16
No to już wiemy skąd amerykanie będą dostarczać mam LNG. Tanio kupią, drogo sprzedadzą i czysty zysk zostaje w kieszeni. A swój własny LNG sprzedadzą w Azji i Ameryce południowej, gdzie można na nim znacznie lepiej zarobić.
Kiks Wtorek, 14 Listopada 2017, 13:46
Nie chce mi się wierzyć. Przecież obsługą swojej infrastruktury też nie zajmują się sami Saudyjczycy tylko głównie zachodnie firmy. A na technologie dla ruskich jest embargo.