Wiceprezes Orlenu podkreśla zalety walki z szarą strefą

Czwartek, 19 Października 2017, 13:03

Walka z szarą strefą, uwarunkowania makroekonomiczne oraz profesjonalizm pracowników spółki - to zdaniem Mirosława Kochalskiego, wiceprezesa PKN Orlen.

„To kolejny bardzo dobry i bardzo mocny kwartał w wykonaniu PKN Orlen” - mówił wiceprezes płockiego giganta podczas dzisiejszej konferencji wynikowej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Zwrócił również uwagę, że po okresie zmian regulacyjnych, związanych m.in. z walką z szarą strefą, nastąpił czas stabilizacji, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie biznesu.

„Skala wzrostu pokazuje, jaki jest potencjał i z jakimi zmianami mamy do czynienia. Na to wpływ miało oczywiście wiele czynników" kontynuował menadżer, opisując nieco szerzej najważniejsze z nich, czyli z jednej strony uwarunkowania makroekonomiczne i dobrą sytuację gospodarczą najważniejszych rynków dla Orlenu, z drugiej natomiast wspomniane zmiany w przepisach: "(...) zwracam uwagę na determinację w walce z szarą strefą, to stały element, który ma istotne znaczenie dla poprawnego funkcjonowania biznes w zakresie paliw” - klarował wiceprezes PKN Orlen. Podkreślił równocześnie, że to w znaczącym stopniu zmieniło warunki w jakich funkcjonuje krajowy rynek paliw i zachęcił do zachowywania dużej ostrożności przy posługiwaniu się danymi opisującymi jego najważniejsze wskaźniki w ostatnich kwartałach.

Mirosław Kochalski podkreślił także rosnącą efektywność rafinerii wchodzących w skład spółki: „Dokonaliśmy rekordowego przerobu ropy naftowej - na poziomie 9 mln ton (…) Te liczby by się nie wydarzyły bez determinacji i pracy wszystkich pracowników grupy (…) każdemu z osobna składamy serdeczne podziękowanie”.

Istotne miejsce w wystąpieniu Mirosława Kochalskiego zajęły również kwestie związane z obligacjami PKN Orlen: „Chcemy, żeby były stałym elementem budowania stabilności finansowej poszczególnych inwestorów oraz osób fizycznych (…) Tak, aby wokół naszych obligacji budowano portfele inwestorskie” - klarował.

Zobacz także: Przychody Orlenu ze sprzedaży wyższe o prawie 14 miliardów złotych

Zobacz także: Rosnieft podpisał lukratywny kontrakt z Kurdami

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz