Miedwiediew: Ceny ropy są obecnie "w rozsądnych granicach"

Środa, 11 Października 2017, 15:06

Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że ceny ropy naftowej znajdują się na poziomie satysfakcjonującym Rosję.

Rosyjski premier spotkał się ze swoim algierskim odpowiednikiem Ahmadem Ujahja. Podczas rozmowy poruszane były m.in. kwestie związane z porozumieniem OPEC, mającym na celu zmniejszenie wydobycia ropy - podaje RIA Novosti.

„Nasze stanowiska w kwestiach związanych z ograniczeniem produkcji ropy naftowej, nazywanych procesem wiedeńskim, są zbieżne” - mówił Dmitrij Miedwiediew. Dodał, że jego kraj prowadzi rozmowy w tej materii także z innymi krajami, zaś ceny surowca są obecnie w "rozsądnych granicach"

Nieco wcześniej wenezuelski prezydent Nicolas Maduro zaproponował zorganizowanie szczytu, w którym wzięliby udział zarówno członkowie OPEC, jak i państwa niezrzeszone w kartelu. Miałoby to pomóc w bardziej efektywnym wdrażaniu rezultatów „porozumienia wiedeńskiego” oraz dalszej stabilizacji cen ropy naftowej.

Zobacz także: Orlen kupił ropę naftową z USA

Zobacz także: Ceny ropy wzrosną – przewidują maklerzy

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

R Czwartek, 12 Października 2017, 2:55
Widać że ruscy pogodzili się z faktem iż amerykańskie łupki trzymają ceny ropy i nie pozwolą im podskoczyc mimo desperackich kroków typu zmniejszanie wydobycia przez arabskie czy latynoamerykańskie reżimy w porozumieniu z reżimem putina.
LNG second (d. Nabucco First) Czwartek, 12 Października 2017, 18:13
Rosjanie to się modlą, żeby Chińczycy nie opanowali technologii łupkowej, bo na dzisiaj popyt chiński na ropę podtrzymuje ceny w skali świata. Ale dzień w którym Chiny zaczną zmniejszać import nie jest aż taki odległy.
tak tylko... Środa, 11 Października 2017, 16:06
Dobra cena:), ja sobie przypominam jego wypowiedzi z 2014 roku kiedy cena baryłki ropy spadła do 80$, on wtedy mówił, że to chwilowe wahnięcie, a cena ropy na poziomie 110-100$ jest niezagrożona...
Od trzech lat cena ropy Ural oscyluje wokół 50$ za baryłkę. To za mało żeby żyć, a za dużo, aby umrzeć. Dla Rosji to w sam raz, aby gnić. Przypominam, kiedy ropa była po 110 $ do rosyjskiego budżetu trafiało 80$, przy obecnej cenie już tylko ok. 24$, a oczekiwania oligarchów pozostają niezmienne. Rosja zmarnowała okres hossy na węglowodory, przybyło tylko trochę jachtów i luksusowych rezydencji ma Lazurowym Wybrzeżu. Na modernizację państwa pieniędzy już nie ma i nie będzie, sen o wiecznie drogiej ropie już się skończył...
LNG second (d. Nabucco First) Czwartek, 12 Października 2017, 18:09
Chińczycy cały czas poprawiają swoją technologię łupkową. Oczywiście są wiele lat za Amerykanami, ale przy skali ich złóź, potencjale gospodarczym etc. zapewne uporają się z problemem w 5-10 lat. Wtedy dopiero zabaczymy ile tak naprawdę potrzeba ropy i po jakiej cenie będzie ona handlowana na światowym rynku. Już dzisiaj wydobycie łupkowe w Chinach rośnie, a wydaje się że są oni dopiero na początku drogi.