Reklama

Portal o energetyce

O bezpieczeństwie i transformacji na III Kongresie Energetycznym [PATRONAT]

fot. III Kongres Energetyczny
fot. III Kongres Energetyczny

Już 18-19 października we Wrocławiu odbędzie się III Kongres Energetyczny. Uczestnicy tegorocznej konferencji postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski, stabilności rynków energii czy transformacji krajowego przemysłu energetycznego. Energetyka24.com jest partnerem medialnym wydarzenia.

Współczesne rynki energii charakteryzują się coraz większą dynamiką zmian. Można zaryzykować twierdzenie, że znajdują się w permanentnej transformacji. Jest ona stymulowana z jednej strony przez postęp technologiczny, z drugiej przez postępujący proces otwierania i integrowania się rynków energii. Na to nakładają się trwające przekształcenia w polskim górnictwie węglowym i wielkie wyzwania, przed jakimi stają polskie elektrownie. Nie bez znaczenia są też tendencje zarysowujące się w polityce energetycznej i z zakresu ochrony środowiska forsowane przez Komisję Europejską.

W naszym przekonaniu tematem najwyższej wagi jest nadal kwestia bezpieczeństwa energetycznego. W trakcie Kongresu będziemy się starali odpowiedzieć między innymi na pytania dotyczące procesu formowania polskiej doktryny bezpieczeństwa energetycznego oraz jej treści. Nadrzędnym celem organizowanego w dniach 18-19 października we Wrocławiu III Kongresu Energetycznego jest przedstawienie poglądów i umożliwienie rzeczowej dyskusji na temat najważniejszych zagadnień obecnych w polskiej i światowej energetyce.

dr Piotr Paszko, kierujący pracami Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych

Przejawem zachodzących zmian jest także między innymi niezwykle dynamiczny rozwój towarowych giełd energii i gazu. To właśnie najnowsze trendy w handlu energią i paliwami na rynkach światowych będą jednym kolejnych tematów obrad na tegorocznym Kongresie Energetycznym.

Chcemy, by eksperci, praktycy, biznesmeni i naukowcy mogli bezpośrednio wymienić się nie tylko poglądami, ale własnymi doświadczeniami, uzyskanymi w codziennej pracy w tej trudnej i podlegającej ciągłym fluktuacjom branży. Tematyka obrad obejmie także zagadnienia związane z wdrażaniem innowacji podnoszących efektywność w szeroko rozumianej energetyce. Dostrzegam wyraźną determinację rządu i spółek w dążeniu do wprowadzeniu jakościowych zmian w wielu segmentach sektora energetycznego, dlatego jesteśmy zaszczyceni faktem, że w Kongresie udział wezmą - Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, który zgodził się objąć to wydarzenie swoim patronatem oraz wygłosić słowo wstępne w trakcie panelu poświęconego przyszłości węgla i energetyki, a także szefowie największych polskich spółek paliwowych i energetycznych. Bardzo interesująco zapowiada się również panel na temat rynku gazu poprzedzony wystąpieniem Piotra Woźniaka, prezesa zarządu PGNIG S.A., które będzie gospodarzem.

Remigiusz Nowakowski, ekspert w zakresie rynków energii, współtwórca idei Kongresu

Gośćmi Kongresu będą również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii - dr Michał Kurtyka, Sekretarz Generalny EURELECTRIC - Krystian Ruby, Prezes Lietuvos Energija – Dalius Misiunas oraz dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski.

III Kongres Energetyczny odbędzie się 18-19 października 2017 roku we Wrocławiu, w Hotelu Mercure Centrum, Plac Dominikański 1. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Studiów Energetycznych DISE.

Poza wspomnianymi zagadnieniami, tematyka Kongresu obejmie również następujące obszary:

  • Rozwój rynków energii jako sposób budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy Środkowej.
  • Strategiczne inwestycje w polskiej energetyce.
  • Kluczowe dla rozwoju branży programy modernizacyjne oraz projekty inwestycyjne.
  • Perspektywy rynku mocy w Polsce i UE.
  • Rozwój zorganizowanego obrotu energią i paliwami na rynkach europejskich i światowych.
  • Dynamika i formy handlu LNG.
  • Region Trójmorza jako centrum handlu paliwami i energią.
  • Ewolucja cen na światowych rynkach energii i paliw.
  • Strategiczne inwestycje w rozwój infrastruktury przesyłowej.
  • Bezpieczeństwo energetyczne jako komponent bezpieczeństwa narodowego.
  • Polityka klimatyczna Unii Europejskiej, a bezpieczeństwo elektroenergetyczne Polski i Europy.
  • Kierunki modernizacji sektora paliwowo-energetycznego w Polsce na tle regionu.

Portal Energetyka24.com jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Reklama

Komentarze

    Reklama