Wiceprezes PERN dla Energetyka24: Podtrzymujemy plany rozbudowy terminalu naftowego w Gdańsku

Wtorek, 05 Września 2017, 20:33

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele świata polityki i biznesu dyskutowali o sprawach kluczowych dla gospodarki Polski. Duże część rozmów dotyczyła branży energetycznej. Jednym z tematów była kwestia dodatkowych dostaw ropy do Polski dzięki rozbudowie terminalu naftowego w Gdańsku. Na ten temat wypowiedział się dla specjalnego wydania programu SKANEREnergetyka24 Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A

Podtrzymujemy plany rozbudowy terminala naftowego do roku 2020. Co więcej rozpoczęliśmy już działania związane z tą rozbudową. W tej chwili jesteśmy na etapie działań przygotowawczych związanych z uzyskiwaniem odpowiednich pozwoleń budowlanych, decyzji środowiskowych i tego typu oprzyrządowania prawnego niezbędnego dla tego typu inwestycji.

Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A

Zupełna nowość – przygotowujemy inwestycję związaną z budową drugiej nitki rurociągu pomorskiego. Rurociągu, który transportuje ropę naftową na kierunku Gdańsk – Płock. W chwili obecnej ten rurociąg jest jednonitkowy i pracuje w systemie rewersyjnym. (…) Inwestycja w rurociąg pomorski wydaję się być kluczową z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Rafał Miland, Wiceprezes Zarządu PERN S.A

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

LNG second (d. Nabucco first) Środa, 06 Września 2017, 8:43
To dobrze, że biorą się za rurociąg Gdańsk - Płock. Trochę późno, ale zawsze. Bezpieczeństwo Polski to w dużej mierze gospodarka. Jak będziemy mieli wydolną gospodarkę, to poziom bezpieczeństwa też się zwiększy choćby poprzez sojusze, oddziaływanie gospodarcze na sąsiadów - Ukrainę i Białoruś, którzy będą mieli większe tendencje do integracji z Zachodem patrząc na nasz sukces. Ma rację dzisiejszy rząd, rozbudowując drogi na wschodzie kraju, nie tylko ze względu na mieszkających tam Polaków. Mało rzeczy tak przekonuje do integracji z Zachodem jak kawałek porządnej nowoczesnej drogi, która działa lepiej niż tysiąc internetowych trolli wychwalających rosyjski system. Ktoś kto się przejedzie taką drogą, raczej nie uwierzy w wyższość systemu wschodniego.
user1 Wtorek, 12 Września 2017, 0:30
Lepiej bym tego nie ujął - osobiście mam nadzieję na sukcesywne i co najważniejsze niezakłócone działania naszych podmiotów operujących w sferze energetyki . Padają naprawdę mądre tezy oraz opisy ścieżek rozwoju - trzymam kciuki!