Szydło: Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość Polski

Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 12:00

Premier Beata Szydło i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotkali się z przedstawicielami zarządów Węglokoks S.A. i Huty Łabędy S.A. podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach (29.08-01.09.2017r.). Przedstawiciele rządu wzięli udział w uroczystym otwarciu tego największego w Europie wydarzenia poświęconego górnictwu.

„Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość gospodarki Polski” - mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystego otwarcia. „Chcemy budować polską energetykę, polską gospodarkę w oparciu o bezpieczny mix energetyczny, w którym węgiel kamienny i węgiel brunatny będzie miał niezwykle istotne miejsce. Tak się dzieje i tak się będzie działo przez kolejne miesiące i lata, bo ta reforma cały czas trwa. Weszła w nowy etap. Myślimy o budowaniu nowych technologii węglowych, o nowoczesnym górnictwie. Do tego potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań, a tych w polskiej myśli technologicznej nie brakuje” – wyjaśniała Premier Beata Szydło.

Obecny na targach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski przypomniał, że jeszcze w 2015 roku polskie górnictwo stało nad przepaścią, a teraz jego sytuacja zmieniła się diametralnie.

„Myślę, że ten rok, nie tylko jeśli chodzi o wyniki, ale również plany inwestycyjne, pokaże, że górnictwo wstało z kolan i zaczyna zajmować właściwe miejsce w strukturze przemysłowej Polski” – dodał wiceminister Tobiszowski.

Organizowane przez Polską Technikę Górniczą Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbywają się co dwa lata. Huta Łabędy z Grupy Kapitałowej Węglokoks uczestniczy w nich od ponad 20 lat.

Zobacz także: Politycy zdewastowali polskie górnictwo. "Restrukturyzacja jak tani film klasy B" [ANALIZA]

kn/Węglokoks

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Observer Sobota, 09 Września 2017, 20:37
Przyszłość polskiego górnictwa to instalacje zgazowania węgla.
LNG second (d. Nabucco first) Piątek, 01 Września 2017, 16:59
Przyszłość polskiego górnictwa to... nowe kopalnie w woj. lubelskim.