Kolejny kraj zapowiada obniżenie eksportu ropy naftowej

Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 15:28

Zjednoczone Emiraty Arabskie zapowiedziały kolejne redukcje eksportu ropy naftowej, związane z wypełnianiem zobowiązań porozumienia OPEC - poinformował Suheil al-Mazrui, minister energii ZEA.

Państwowy koncern National Oil Company of Abu Dhabi poinformował swoich klientów, że podobnie jak we wrześniu, tak i w październiku dostawy ropy zostaną obniżone o 10%. 

Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa energii Zjednoczonych Emiratów Arabskich podobne ograniczenia będą obowiązywać do końca 2017 roku. Wynikają one z obowiązków, jakie na kraj ten nakłada porozumienie Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC). 

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznych obrad w Wiedniu OPEC zadecydowała o zredukowaniu od stycznia swej produkcji do 32,5 mln baryłek dziennie. Państwa OPEC zgodziły się obniżyć produkcję ropy o 1.2 mln b/d w pierwszej połowie 2017 roku. Podobną decyzję podjęła też Rosja, która - choć nie jest członkiem organizacji - poinformowała, że jest gotowa zredukować wydobycie o 300 tys. b/d. W maju 2017 zawarto porozumienie ws. przedłużenia umowy o na kolejne 9 miesięcy - do 31 marca 2018 r.

Zobacz także: MAE zwiększyło prognozę popytu ropy na świecie

Zobacz także: Rosja udziela Wenezueli kredytów w zamian za złoża ropy

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

edi Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 16:22
Dobrze że w to miejsce wejdą amerykańskie łupki. Lepiej jak kasę zarabia USA niż państwa muzułmańskie popierające ISIS czy inne organizacje terrorystyczne.
Szwejjakobyły Środa, 30 Sierpnia 2017, 11:36
a od kiedy to niby USA nie popiera ISIS ? Nie rozumiem - a kto ich w ogóle stworzył, po czym "pogubił" tyle uzbrojenia w Syrii i Iraku, że polska armia by tym zdecydowanie nie wzgardziła. Poza tym - łupki to ślepa uliczka.