Prezes Energi dla Energetyka24: Podjęliśmy błyskawiczne działania, aby usunąć skutki burz

Piątek, 18 Sierpnia 2017, 9:48

Działania naprawcze po nawałnicach, które w ubiegłym tygodniu przeszły nad Polską, zostały podjęte błyskawicznie - mówi Daniel Obajtek, prezes Grupy Energa, w rozmowie z Energetyka24. Dodaje również, że na początku prądu zostało pozbawionych ok. 180 tys. osób, natomiast ta liczba systematycznie spada i obecnie wynosi ok. 5 tys.

Działania podjęliśmy błyskawicznie (…) Z takim żywiołem nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Pragnę zaznaczyć, że Grupa Energa ma prawie 25% obszaru dystrybucyjnego kraju, więc te straty nie były tylko w jednym województwie, one były praktycznie w czterech województwach.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu Energa S.A.

Odbudowaliśmy od podstaw około 100 kilometrów sieci, jeszcze zostało ok. 8 odcinków, tj. ok. 17 km (…) Zaczynaliśmy od 180 tys naszych klientów, u których były przerwane dostawy energii.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu Energa S.A.

Zobacz także: Energa: Systematycznie spada liczba osób pozbawionych prądu

Zobacz także: Większość mieszkańców Rytla ma już energię elektryczną

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Gammorin Piątek, 18 Sierpnia 2017, 10:55
Tak błyskawiczne... od tygodnia nie mam prądu a połamane słupy leżą jak leżały. Druty nie zabezpieczone radośnie rozciągają się wzdłuż dróg, chodników i przystanków stwarzając zagrożenie dla pieszych i samochodów... Mogli by to chociaż posprzątać zamiast się chwalić.
ziaba Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017, 12:17
To jak Gammorin ładujesz laptopa/komórkę, z której piszesz jeśli od tygodnia nie masz prądu??