Podjęto decyzję o budowie polskiej elektrowni jądrowej

Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 10:04

Rząd podjął decyzję o wybudowaniu pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Powstanie ona w województwie pomorskim.

Informację podał Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na swoje nieoficjalne źródła. Według nich, obiekt ma zostać wybudowany w Lubiatowie-Kopalinie lub w Żarnowcu. Obie te lokalizacje znajdują się w województwie pomorskim.

Jednakże, jak pisze DGP, władze wciąż nie podjęły decyzję odnośnie technologii, która ma być wykorzystana oraz sposobu finansowania tej inwestycji.

Zobacz także: Horała: temat energetyki jądrowej nie powinien ,,umrzeć"

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

sszyszko Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 15:46
W celu walki z kornikiem lokalizacja elektrowni zostala przeniesiona do puszczy bialowieskiej.
Polish blues Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 13:39
Ta decyzja była już podjęta ze story razy.
mar Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 10:36
Nieszczęście wisi w powietrzu wiatry w tym rejonie zawsze wieją na kierunku PŁN ZACH. W przypadku awarii trójmiasto zostaję skazane. Ta lokalizacja mogłaby brana być pod uwagę w przypadku umiejscowienia reaktora na platformie morskiej. Polska miałaby stać się pierwszym państwem posiadającym takie rozwiązanie. W przypadku awarii istnieje możliwość odholowania
Hex Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 12:19
szanse na katastrofalną awarie są równie wielkie jak to, że Polska Moskwę zdobędzie, skończ lepiej to czarnowidzctwo, tysiące reaktorów na świecie od pół wieku ponad, a poza spowodowaną tsunami (liczysz, że w Polsce się takie trafi?) Fukushimą i przejawem najskrajnieszego braku profesjonalizmu (Czernobyl) katastrofalne awarii jak nie było tak nie ma
Ender Piątek, 04 Sierpnia 2017, 10:24
Pro forma przypomnę o Three Miles Island.
Maciuś I Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 10:21
czyli zrobili sobie obrady przy kawie, soczku pomidorowym i paluszkach i ustalili coś co już kiedyś ustalili. Takie bicie piany bezowocne.
sensej Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 10:20
To chyba trzeci rząd, który podjął tę decyzję i kolejny, który nie ma pojęcia jak do tego podejść. Ciekawe za co oni ją wybudują, jak teraz nam kurek w UE zakręcą. Po ekscesach Szyszki perspektywa budżetowa po 2020 wygląda fatalnie. To się przecież buduje dekadę za grube dziesiątki miliardów PLN.
Sebulba Czwartek, 03 Sierpnia 2017, 13:23
W zasadzie taką decyzje podejmował każdy rząd od lat '70.