Tchórzewski: Do końca roku decyzja ws. elektrowni atomowej

Piątek, 19 Maja 2017, 14:53

Minister Krzysztof Tchórzewski powtórzył dzisiaj deklarację, że decyzja ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej zostanie podjęta do końca bieżącego roku.

„Decyzja będzie podjęta wcześniej, niż w 2020. Mam nadzieję, że stanie się to przed końcem tego roku - to wynika z konieczności dookreślenia miksu energetycznego i wiąże się z potrzebą dostosowania do wymogów emisyjnych (…) oraz oczekiwań Komisji Europejskiej” - mówił minister podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. 

Krzysztof Tchórzewski dodał, że nie doszło jeszcze do ostatecznych rozstrzygnięć ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej.

Warto zwrócić uwagę, że dzisiejsze zapowiedzi zbieżne są z deklaracjami składanymi przez szefa resortu energii na początku bieżącego roku.

Zobacz także: Rząd nie przełamał w 2016 r. imposybilizmu ws. polskiego atomu

Zobacz także: Polsko-japońska współpraca dot. reaktorów atomowych

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

gnago Niedziela, 21 Maja 2017, 23:18
jeśli atom to reaktory oparte o tor.
czytelnik Niedziela, 21 Maja 2017, 13:53
odnoszę dziwne wrażenie, że w tej zabawie o nazwie "budowa jądrówki w Polsce" nie chodzi o to aby króliczka złapać ale o to aby go gonić i przy okazji... sporo zarobić :)
Niestety Polska jako kraj cierpi na deficyt ludzi potrafiących racjonalnie myśleć po dorwaniu się do publicznego stołka. Kasę jaką trzeba będzie wywalić na budowę jądrówki lepiej przeznaczyć choćby na dwie rzeczy:
1. budowę biogazowni
2. budowę małych i mikro elektrowni wodnych
sumarycznie uzyskamy więcej MW niż z jądrówki. No ale tak jak napisałem powyżej, króliczka trzeba gonić a nie złapać :)
por. elektryk Czwartek, 01 Czerwca 2017, 11:26
Zgadzam się. Do tego dodam jeszcze, że najnowsze technologie pozyskiwania energii ze Słońca zmienią już nawet w polskiej kolonii obraz energetyki już w kilku najbliższych latach.