Reklama

Ropa

Nowe stacje Lotos przy S7

Fot. Grupa Lotos
Fot. Grupa Lotos

Sieć stacji paliw Lotos wygrała dwa postępowania przetargowe na Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy drodze ekspresowej S7, łączącej Trójmiasto z Warszawą. Oba obiekty powinny zostać oddane do użytku pod koniec 2018 r. 

MOP III kategorii (najwyższej w trzystopniowej skali) o nazwie Mała Holandia zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S7, na odcinku Koszwały – Kazimierzowo, w kierunku Elbląga, w gminie Stegna (woj. pomorskie).

MOP II kat. o nazwie Pawliki zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S7, na odcinku Nidzica Południe – Powierż, w kierunku Warszawy, w gminie Nidzica (woj. warmińsko-mazurskie).

Na obu MOP-ach nie zabraknie oferty gastronomicznej Cafe Punkt oraz paliw premium Lotos Dynamic. Na stacjach akceptowana będzie m.in. karta flotowa Lotos Biznes, Karta Dużej Rodziny oraz karta programu premiowego Lotos Navigator.

Zobacz także: Wiceprezes Lotosu dla Energetyka24: remont rafinerii zwiększy efektywność zakładu

Lotos to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci Lotos korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dwudziestu działających obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy Lotos oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie, GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

Zobacz także: Wyzwania geopolityczne argumentem za fuzją Orlenu i Lotosu [KOMENTARZ]

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Lotos wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – Lotos Dynamic. LOTOS to także sieć ponad 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Lotos zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. Lotos to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

kn/Lotos

Reklama

Komentarze

    Reklama