Morawiecki: kontynuujemy program atomowy, bez konkretnych decyzji

Piątek, 10 Lutego 2017, 13:47

Decyzja w sprawie elektrowni atomowej jeszcze nie zapadła- powiedział Premier Mateusz Morawiecki. Polityk, mówiąc o polskim programie atomowym, podkreślił jednak, że rząd zakłada jego kontynuację.

W wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia, Morawiecki skomentował szereg medialnych doniesień dotyczących planów budowy elektrowni atomowej. ,,Decyzja o tym jeszcze nie zapadła. Postawimy na takie źródło energii, które będzie dostępne i ustabilizuje nasz system mocy”- podkreślił.

Morawiecki odniósł się także do doniesień o konflikcie na linii Ministerstwo Energii- Ministerstwo Środowiska. ,,Ten -atomowy konflikt- wyglądał w taki sposób, że pomiędzy ministrem Tchórzewskim a ministrem Szyszko toczyła się rzeczowa, merytoryczna dyskusja, niekiedy też z moim udziałem”- powiedział.

Zobacz także: Atom – przełom, którego nie było

Zobacz także: Pochopna decyzja ws. atomu może pchnąć Polskę w objęcia krajów autorytarnych [OPINIA]

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

por. Energetyk Poniedziałek, 13 Lutego 2017, 14:54
Atom dla Polski - w tej obowiązującej, przestarzałej już wersji technologii (co innego fuzja jądrowa) - to kolejny nieudany program a'la "Miś" za pieniądze polskiego podatnika. Poza tym wystarczy spojrzeć na budowę tych reaktorów we Francji i Finlandii = porażka finansowo-czasowa. W 2016 roku np. cena baterii słonecznych spadła do 0,5 Euro za 1 W mocy, z perspektywą dalszego tanienia technologii i coraz to nowszych rozwiązań - prognozy i wyliczenia są OCZYWISTE w stosunku do elektrowni o mocy raptem 3 GW w roku 2035 (?) - do tego czasu z samych baterii słonecznych będzie można niebawem znacznie taniej zainstalować wielokrotność tej mocy... nie wspominając o innych źródłach energii, i nawet nie rozpoczynając wątku wątpliwego bezpieczeństwa EJ, składowania odpadów radioaktwnych, pozyskiwania Uranu (z zewnątrz, z "niepewnych" krajów) i zagrożeńdla środowiska i ludzi żyjących wokół elektrowni etc.
Glukoza84 Sobota, 11 Lutego 2017, 10:15
"Decyzja w sprawie elektrowni atomowej jeszcze nie zapadła- powiedział Premier Mateusz Morawiecki." Pan Mateusz Morawiecki to w roli uściślenia Minister Fiansów i Wicepremier.

"Kontynuujemy program atomowy, bez konkretnych decyzji." Podatnicy sponsorują a dyrektorą
Patcolo Sobota, 11 Lutego 2017, 9:53
Będzie jak z Gawronem sztuczne podtrzymywanie przy życiu.
Mietek Piątek, 10 Lutego 2017, 16:30
A ha. Czyli efektów zero, a kasa leci. Jak dawniej.