Irańskie wojsko boi się ataku na instalacje atomowe

Poniedziałek, 02 Stycznia 2017, 12:02

Irański generał Mohammad Hassan Mansourian ostrzega swoich obywateli przed sojuszem Stanów Zjednoczonych oraz Izraela, który mógłby skutkować kolejnym atakiem cybernetycznym na instytucje odpowiedzialne za rozwijanie energii atomowej. Miałby do tego zostać użyty wirus Nitro Zeus. 

Jak pisze SpaceWatchMe, generał ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem Nitro Zeus, mimo że przedstawiciele amerykańskich władz oficjalnie informowali o zaprzestaniu dalszych prac nad jego rozwojem. Miało ono powstać tylko w przypadku fiaska porozumienia pomiędzy krajem a grupą P5+1.

Czytaj też: Internet w Iranie będzie halal

Porozumienie zostało jednak osiągnięte, stąd też decyzja Stanów Zjednoczonych o zawieszeniu programu. 

Jednak zarówno generał, jak i inni przedstawiciele władz w Iranie, po obejrzeniu filmu dokumentalnego przygotowanego przez Alexa Gibneya mogli wywnioskować, że program Nitro Zeus właśnie został uruchomiony.

SpaceWatchMe, podkreśla, że być może Mansourian próbuje zwalczać obecność zachodnich mediów na terenie Iranu. Wydaje się to prawdopodobnym scenariuszem, biorąc pod uwagę zaawansowane prace nad narodowym internetem na wzór tego działającego w Chinach. Nowa wersja sieci krajowej będzie zgodna z wszystkimi zaleceniami szyickiego Najwyższego Przywódcy Ali Chameneiego.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

rozczochrany Poniedziałek, 02 Stycznia 2017, 21:47
Niestety amerykanie zamiast "obłaskawić" i przekupić Iran zniesieniem sankcji, co się prawie juz udało, posłuchali Izraela i idą na konfrontację. W praktyce doprowadzi to do zamrożenia sytuacji jaka była od lat siedemdziesiątych na następne lata. Irański islam szyicki jest tym łagodniejszym. Iran walczy w Syrii, Iraku i Jemenie przeciwko ISIS i Al'Kaidzie, wspieranej przez sunnicką Arabię Saudyjska. USA popierając Arabię Saudyjska i walcząc z Iranem pośrednio przyczyniaja sie do wzrostu siły tych organizacji terrorystycznych.
Polanski Poniedziałek, 02 Stycznia 2017, 15:55
Narodowy internet. Ciekawą koncepcję ma ICH władza.
Luke Poniedziałek, 02 Stycznia 2017, 14:51
Nitro Zeus/Olympic Games/Stuxnet byl super zjawiskiem cyber swieci ale Izrale sie troche pospiszyl i bez amerykanuw go uzyl dlatego nie wypalilo to dzialanie do konce!
rozczochrany Poniedziałek, 02 Stycznia 2017, 14:32
Ciekawe jak by zostało ocenione przez media swiatowe, gdyby Iran, ISIS lub inna organizacja zaatakowała elektrownie atomowe w USA, Francji czy Niemczech?