Afera w PSE. Wynoszono tajne dokumenty?

Poniedziałek, 07 Listopada 2016, 12:25

Jak donosi Gazeta Polska Codziennie, zwolniony kilka tygodni temu szef sekcji bezpieczeństwa IT w Departamencie Teleinformatyki Polskich Sieci Elektroenergetycznych miał wynosić z przedsiębiorstwa dokumenty dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski.

PSE powiadomiło o sprawie prokuraturę i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wynoszone dokumenty miały być opatrzone klauzulą ,,tajemnica przedsiębiorstwa”. W wyniku afery pracę stracił również wicedyrektor Departamentu Teleinformatyki. 

Władze spółki powiadomiły o sprawie prokuraturę i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wynoszone dokumenty miały być opatrzone klauzulą ,,tajemnica przedsiębiorstwa”. W wyniku afery pracę stracił również wicedyrektor Departamentu Teleinformatyki. 

PSE to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, właściciel sieci wysokiego napięcia w Polsce.

Zobacz także: PSE: Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Drzewica Poniedziałek, 14 Listopada 2016, 21:42
Poszukajcie, może jednak był choć jeden przypadek przykładnego ukarania za działanie na szkodę państwa polskiego, taki przypadek który byłby przestrogą, przykładem odstraszającym kolaborantów, folksdojczów i pachciarzy! Tyle zła się działo a nikogo nie ukarano, nie było przepadków mienia!
xyz Wtorek, 08 Listopada 2016, 7:46
Tajemnica przedsiębiorstwa zamiast Zastrzeżone lub wyżej? To jakaś totalna bzdura.
Try Poniedziałek, 07 Listopada 2016, 17:50
Bezpiecżeństwo energetyczne Polski w dokumentach opatrzonych klauzulą tajemńica przedsiębiorstwa dostępnych dla gostka od bezpieczeństwa It. Nie brzmi przekonywująco.
Kiks Poniedziałek, 07 Listopada 2016, 13:13
Cała Polska stoi takim amatorstwem. Od firm państwowych po prywatne spółki. Niestety u nas rzadko zwalnia się dyscyplinarnie. Później takich zatrudniają koledzy itd. Interes kręci się.
cpo Poniedziałek, 07 Listopada 2016, 18:18
Nie ma kary, to co sie ma bac. W USA za szpiegostwo czesto jest dozywocie, a za narazenie bezpieczenstwa kraju dlugie odsiadki. Moze nie dla wszystkich vide Clinton.